RSS Feed

Hunt ja ute

Posted on

Kunstnik: Kadri Roosi

Metsikus, hingepuhtus ja leidlikkus tantsus

Naiste tantsulaager

23. – 25. juuli 2021

Juhendab

Eva Eensaar-Tootsen

“Tähelepanu osutamine on vastastikuse suhtlemise viis elava maailmaga, kinkide vastu võtmine avatud silmade ja avatud südamega.”  Robin Wall Kimmerer

Seekord tantsime setu loo järgi hundist ja utest. Jutu hargnemise käivitab põhjamaine igakevadine lume ja jää sulamine, mistõttu kuri hunt jääb peavarjuta ja sokutab ennast lamba tarre, kavatsedes tagatipuks ka perenaise ära süüa. Ute oskab hundi plaanid väga leidlikult nurja ajada ning kavaluse ja südikuse abil hundi oma majast välja kihutada.

Loomamuinasjutte pole Euroopas kuigi palju säilinud ja Eestis on neid ehk rohkem alles kui nii mõnelgi pool mujal. Muinaslood, kus tegelasteks ainult loomad, puudutavad mind eriliselt, kuivõrd metsik loodus praegusel ajal inimese käe läbi nii palju kannatab. Loomamuinasjuttude abil saame hoida ja leida kontakti maale lähedasema osaga endas, mis meie tähelepanu praegusel ajal väga vajab.

Muinasjutu kutsele järgnedes jõuame tantsides oma sügavusse, kus varustatuna julguse, lihtsuse ja tõe voorustega kohtume iseendas sellega, mille oleme endas välistanud. Tants pakub meile mängulise ja lihtsa võimaluse tajuda oma kehas jõudu ja lubada sel välja tungida. Nii saame tunda endas ühendust TERVIKlikkusega ja ise taas tervikuks saada.

Me tantsime meditatiivseid Südameruumi tantse (Cornelia Freise, Raum des Herzens®), vabatantse ja tegeleme unenägude ning südamemeditatsiooniga.

Eelnev tantsukogemus ei ole vajalik.

Eva Eensaar-Tootsen on elukutselt näitleja, laulja, 4 lapse ema. Cornelia Freise südameruumi tantsudega puutus esimest korda kokku 2011. aasta suvel Cornelia tantsuseminaril just Polli talus. See oli tema jaoks üllatav, sügav, rõõmustav, elumuutev ja proovile panev kogemus. Sealt sai alguse uus ja huvitav teekond, mis on teda toonud lähemale endale ja elule, just töö läbi kehaga, tantsu kaudu. Eva on läbinud Cornelia kahe-aastased intensiivkursused Saksamaal, Bremenis, ja alates 2017. aastast pakub tantsuvõimalust naistele Tallinnas.

Tantsust lähemalt: www.sydameruum.ee

Maksumus:

Eur 245, sisaldab tunnid, toidud (2 hommikusööki, 2 lõunasööki, 2 õhtusööki) ning ööbimist aitades. 

Päevaplaan:

Saabumine reedel alates kell 17.00, õhtusöök kell 18.00

Laager lõppeb pühapäeval lõunasöögiga kell 13.00

Registreerimine: office@pollitalu.org

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

<span>%d</span> bloggers like this: