RSS Feed

Cornelia Freise naiste tantsulaager …

… leiab aset 10. – 16. juuli 2019

Registreerimine algab 1. detsembril 2018

Draakon

 Selgus, Armastus ja Intuitsioon Tantsus

“Saladus on see, millest me elame. Mitte seletused.”

Cecil Collins

Foto: Malle Kosk

Üks põhjamaine muinasjutt pajatab loo draakonist. Selgub, et draakon on printsi vanem vend, kellest midagi ei teata. Alles siis, kui prints asub otsima endale pruuti, avastab ta, et tema sünnilooga on seotud saladus. Kuninganna ja kuningas on valmis ilmsiks tulnud saladusele otsa vaatama ja lossi elama võtma draakoni, kes väeti esmasündinuna oli amme poolt aknast välja visatud.

Seejärel hakatakse otsima draakonile naist, mis osutub väga keeruliseks, sest draakon pistab kõik väljavalitud nahka. Lõpuks leidub siiski veel üks julge loodusele avatud südamega noor naine, kes seab aga tingimuseks, et tal on vaja ennast ette valmistada ja ettevalmistamine võtab aega ühe aasta ja ühe päeva. Noor naine usaldab võtta kuulda ühel päeval tamme juures kohatud vana naise nõu. Pulmapäeval astub naine avasüli draakonile vastu ja kaupleb tollega välja kokkuleppe: Naine on valmis võtma ükshaaval ült kõik 12 enda poolt tikitud pulmahamet tingimusel, et iga seljast langeva hame puhul loobub draakon ühest oma soomuste kihist. Nii juhtubki, et draakon annab kiht kihi haaval üha rohkem oma kaitsekilbist ära. Kuni lõpuks jääb temast järele vaid üks üleni haavadega kaetud meesolevus, mille tema noor abikaasa esmalt puhtaks nühib ja siis piimas vannitab. Nii jõuab muundumisprotsess lõpuks õnneliku lõpplahenduseni ja mõlemad saavad veeta mehe ja naisena koos kauni pulmaöö.

Muinasjutu kutsele järgnedes jõuame tansides oma sügavusse, kus varustatuna – julguse, lihtsuse ja tõe – voorustega kohtume iseendas sellega, mille oleme endas välistanud. Tants pakub meile mängulise ja lihtsa võimaluse tajuda oma kehas jõudu ja lubada sel välja tungida. Nii saame tunda endas ühendust TERVIKlikkusega ja ise taas tervikuks saada.

Tantsime Südameruumi tantse (originaalnimetus saksa keeles: Tanzen aus dem Raum des Herzens®), vaba tantsu, tegeleme unenägude ja südamemeditatsioonidega.

Juhendamine toimub saksakeeles – tõlkega eestikeelde. Eelnev tantsukogemus ei ole vajalik.

Cornelia Freise, sündinud 1957, elukoht Bremenis Saksamaal. Õigusteaduste magister ja psühhoterapeut (HPG). 25 aastane meditatiivse tantsu ja tantsuteraapia gruppidele juhendamise kogemus. Biodanza – Dance of Life täiendkoolitus. Alates 1992 vabakutseline. 1996 asutas tantsulise transformatsiooni, meditatiivse tantsu ja tantsuteraapia arenguinstituudi „Die tanzende Wildsau“, mis pakub erinevate elukutsete esindajatele kaheaastast tantsukoolitust „Südame ruumi tants®“. Alates 2002 rahvusvahelised workshopid Singapuris, Kalifornias ning Eestis. Cornelia Freiselt on ilmunud raamat, Tanze! dein Herz – weibliches Wissen in Bewegung, 2010. Raamatu eestindus Tantsi! oma südant – naiselik teadmine liikumises ilmus 2013.

Kava
Alustame kolmapäeval õhtusöögiga kell 18.00, ja lõpetame teisipäeval hommikusöögiga.

Hinnad
kursusest osavõtt 450.00 EUR (hinna sisse kuuluvad kõik söögid)
ööbimine voodis 21.00 EUR/öö (voodipesu Pollilt)
ööbimine madratsi 16.80 EUR/ öö (voodipesu Pollilt)
ööbimine oma telgis 10.50 EUR/ öö

Registreerimine

marika@pollitalu.org

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: