RSS Feed

Naiste tantsulaager …

… leiab aset 24. – 26. juuli 2020

Naeruseen

Tantsu kaudu armastuse, naeru ja sisemise vaistu juurde,

Eva Eensaar-Tootsen juhendamisel

“Kui poleks armastuse naeru, riukalikku mängulisust ja ülemeelikust, oleks liigagi lihtne takerduda parimate kavatsuste lõksu ja lasta nii kaotsi minna Armastatu põhiolemusel, mis on lõpmatu ega ole kunagi tabatav.”

Llewellyn Vaughan-Lee

Ühes muinasjutus, mida erinevad traditsioonid erinevalt edasi annavad, on  juttu ühest noorest mehest. Too asutab ennast laia maailma minema, ilma et tal oleks mingit kindlat eesmärki. Sel retkel, ööbides metsa all, leiab ta seeni, sööb neist mõned ära ja hakkab seejärel ennastunustavalt naerma ja tantsima, ilma et ise aru saaks, mis temaga toimub. Teised vaatavad teda imestuse ja kadedusega.

Kui ta hommikul templi jalamil ärkab ja selle üle järele mõtleb, mõistab ta, et tema naeru- ja tantsuhimu põhjustasid seened. Ta viskab need otsemaid minema ja jätkab oma teekonda.

Suurde linna jõudes silmab ta teadaannet, mis ütleb, et kuningas otsib kedagi, kes suudaks panna naerma tema tütre, kes polevat sünnist saadik isegi mitte naeratanud. Noormees otsustab oma õnne proovida, pöördub templi juurde tagasi, korjab seened kokku ja jumalatelt õnnestumist paludes naaseb kartmatult kuningakotta, et pakkuda seal oma teeneid. Ta valmistab printsessile ja kogu õukonnale seentest eine, mis paneb kõik naerma. Nii saab noormees kuningatütre endale naiseks. Ja kui nad veel surnud pole, siis elavad nad õnnelikult tänase päevani.

Seda lugu tantsides leiame me tee kerguse juurde iseendas ning avaneme elule. Tants pakub mängulist võimalust tajuda jõudu oma kehas ja lubada sel voolata ka väljapoole. Tantsides oleme me lihtsalt kohal. See võimaldab meil tajuda oma sisemist kooskõla KÕIKSUSEGA ja ise tantsides terviklikuks saada.

Eva Eensaar-Tootsen endast:

Olen sündinud 1977. aastal, elukutselt näitleja, laulja, 4 lapse ema.
Cornelia Freise südameruumi tantsudega puutusin esimest korda kokku 2011. aasta suvel Cornelia tantsuseminaril just Polli talus. See oli minu jaoks üllatav, sügav, rõõmustav, elumuutev ja proovile panev kogemus. Sealt sai alguse uus ja huvitav teekond, mis on mind toonud lähemale endale ja elule, just töö läbi kehaga, tantsu kaudu. Olen läbinud Cornelia kahe-aastased intensiivkursused Saksamaal, Bremenis, ja alates 2017. aastast pakun tantsuvõimalust naistele Tallinnas.

Tantsust lähemalt

Tantsime Südameruumi tantse (originaalnimetus saksa keeles: Tanzen aus dem Raum des Herzens®), vaba tantsu, tegeleme unenägude ja südamemeditatsioonidega.

Eelnev tantsukogemus ei ole vajalik.

Tantsutöö raames toimuva eest kannab iga osaleja vastutust ise. Loobumise korral kuni 2 kuud enne tantsulaagri algust kuulub tagastamisele pool tasust, hilisema loobumise korral tasu tagastamist ei toimu või juhul, kui vabanev koht täitub ootenimekirja alusel või leiab loobuja ise uue osaleja, tagastatakse osalustasu täies mahus, välja arvatud € 40 asjaajamiskulude katteks.

Kava
Alustame reedel õhtusöögiga kell 18.00, ja lõpetame pühapäeval lõunasöögiga.

Hinnad
Kursusest osavõtt 245.00 EUR (hinna sisse kuuluvad kõik söögid ja ööbimine)

Registreerimine

marika@pollitalu.org

 

2 responses »

  1. Pingback: Algab registreerimine | Polli Talu

  2. Pingback: Polli Suve kava | Polli Talu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: