RSS Feed

Cornelia Freise naiste tantsulaager …

… leiab aset 10. – 16. juuli 2019

Registreerimine algab 1. detsembril 2018

Lohemadu

 Selgus, Armastus ja Intuitsioon Tantsus

“Me elame saladusest, mitte seletustest.”

Cecil Collins

Foto: Malle Kosk

Üks põhjamaine muinasjutt pajatab loo lohemaost. Selgub, et too on printsi vanem vend, kellest midagi ei teata. Alles siis, kui prints asub endale pruuti otsima, avastab ta, et tema sünnilooga on seotud saladus. Kuningas ja kuninganna on nõus saladusliku loo päevavalgele tooma ja kutsuvad lohe tagasi lossi elama. Kahe venna sündimise ööl tuli esimesena ilmale väike lohemadu, kelle ämmaemand kohe aknast välja viskas.

Seejärel hakkavad ka kuningas ja kuninganna lohemaole naist otsima. Kui lohe on kõik võimalikud väljavalitud nahka pistnud, jääb järele veel vaid üks julge noor naine, kes pole kaotanud oma lähedust loodusega. Naine seab aga tingimuseks, et talle antaks pulmadeks ettevalmistamiseks aega üks aasta ja üks päev. Ta otsib juhatust looduselt ja võtab kuulda vana naise nõu, keda ta ühel päeval tamme juures kohtab. Pulmapäeval astub pruut avasüli lohemaole vastu ja kaupleb tollega välja kokkuleppe: ta on valmis võtma ükshaaval ült kõik 12 enda poolt tikitud pulmahamet tingimusel, et iga seljast langeva hame puhul loobub lohemadu ühest oma soomuste kihist. Nii juhtubki, et lohe annab kiht kihi haaval üha rohkem oma soomuseid ja nahku ära, kuni lõpuks jääb temast järele vaid üks üleni haavadega kaetud meesolevus, kelle tema noor abikaasa esmalt puhtaks küürib ja siis piimas vannitab. Nii jõuab muundumisprotsess lõpuks õnneliku lõpplahenduseni ja mõlemad saavad veeta mehe ja naisena koos kauni pulmaöö.

Kui me seda lugu tantsime, julguses, lihtsuses ja tões, jõuame sügavamate osadeni endas ja oleme võimelised silmitsi seisma sellega, mille oleme endas välistanud. Tants pakub meile mängulise ja lihtsa võimaluse kogeda oma kehas väge ja seda väljendada. Nii saame tunda endas ühendust TERVIKlikkusega ja ise taas terviklikuks saada.

Tantsime Südameruumi tantse (originaalnimetus saksa keeles: Tanzen aus dem Raum des Herzens®), vaba tantsu, tegeleme unenägude ja südamemeditatsioonidega.

Juhendamine toimub saksakeeles – tõlkega eestikeelde. Eelnev tantsukogemus ei ole vajalik.

Cornelia Freise, sündinud 1957, elukoht Bremenis Saksamaal. Õigusteaduste magister ja psühhoterapeut (HPG). 25 aastane meditatiivse tantsu ja tantsuteraapia gruppidele juhendamise kogemus. Biodanza – Dance of Life täiendkoolitus. Alates 1992 vabakutseline. 1996 asutas tantsulise transformatsiooni, meditatiivse tantsu ja tantsuteraapia arenguinstituudi „Die tanzende Wildsau“, mis pakub erinevate elukutsete esindajatele kaheaastast tantsukoolitust „Südame ruumi tants®“. Alates 2002 rahvusvahelised workshopid Singapuris, Kalifornias ning Eestis. Cornelia Freiselt on ilmunud raamat, Tanze! dein Herz – weibliches Wissen in Bewegung, 2010. Raamatu eestindus Tantsi! oma südant – naiselik teadmine liikumises ilmus 2013.

Kava
Alustame kolmapäeval õhtusöögiga kell 18.00, ja lõpetame teisipäeval hommikusöögiga.

Hinnad
kursusest osavõtt 450.00 EUR (hinna sisse kuuluvad kõik söögid)
ööbimine voodis 21.00 EUR/öö (voodipesu Pollilt)
ööbimine madratsi 16.80 EUR/ öö (voodipesu Pollilt)
ööbimine oma telgis 10.50 EUR/ öö

Registreerimine

marika@pollitalu.org

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: